Finał Konkursu Piosenki o bł. ks. Br. Markiewiczu - 2021 - Credo

Strona Muzyczna CREDO

Logo
CREDO
Przejdź do treści

Finał Konkursu Piosenki o bł. ks. Br. Markiewiczu - 2021

KONKURS > Konkurs Piosenki o bł. Ks. Br. Markiewiczu - 2021
Dziękujemy wszystkim uczestnikom Ogólnopolskiego Internetowego Konkursu Piosenki o bł. ks. Bronisławie Markiewiczu za muzyczne ukazanie jego postaci przez śpiew piosenek Jemu poświęconych. Trzy piosenki prezentowane na konkursie są nowe i zostały przygotowane przez wykonawców biorących udział w konkursie albo przez osoby współpracujących z wykonawcami piosenek. Bardzo Wielkie Brawa, za rozwijanie darów otrzymanych od Pana Boga, dzielenie się nimi i ubogacanie innych. Poniżej wyniki Polubień i werdykt Komisji Muzycznej na podstawie Regulaminu Konkursu.
Najwięcej polubień internautów otrzymała piosenka:
Polubienia internautów
PIOSENKA
Imię i nazwisko wykonawcy
136
Ty Bronisławie – nowa piosenka
Zespół Katolickiej Placówki Wychowawczej NASZ DOM
116
Z serca do serca
Dzieci z Przedszkola im Matki Anny Kaworek
94
Udziel nam łaski – nowa piosenka
Schola dziecięca z Parafii pw. Najświętszej Rodziny
90
Jaki jest tam w niebie gwar – nowa piosenka
Dzieci z Przedszkola im Matki Anny Kaworek
Komisja Muzyczna przyznała najwięcej punktów piosence:
Ilość punktów
PIOSENKA
Nazwa zespołu
39
Udziel nam łaski – nowa piosenka
Schola dziecięca z Parafii pw. Najświętszej Rodziny w Krakowie
36
Ty Bronisławienowa piosenka
Zespół Katolickiej Placówki Wychowawczej NASZ DOM w Widełce
33
Z serca do serca
Dzieci z Przedszkola Niepublicznego im. Matki Anny Kaworek w Krakowie
31
Jaki jest tam w niebie gwarnowa piosenka
Dzieci z Przedszkola Niepublicznego im. Matki Anny Kaworek w Krakowie
Komisja Muzyczna kierując się Regulaminem Konkursy przyznała:
Kategoria zespołowa
Miejsce
Nazwa zespołu
Miejscowość
wyróżnienie
Schola dziecięca z Parafii pw. Najświętszej Rodziny w Krakowie
Kraków (woj. małopolskie)
wyróżnienie
Zespół Katolickiej Placówki Wychowawczej NASZ DOM
Widełka (woj. podkarpackie)
wyróżnienie
Dzieci z Przedszkola Niepublicznego im. Matki Anny Kaworek w Krakowie
Kraków (woj. małopolskie)
W najbliższym czasie do uczestników Ogólnopolskiego Internetowego Konkursu Piosenki o bł. ks. Bronisławie Markiewiczu zostaną wysłane dyplomy oraz drobne nagrody.
Komisja Muzyczna

    • Dominika Osypanko - Absolwentka Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych I i II st. w Przemyślu (klasa akordeonu i śpiewu) oraz absolwetnka Muzykologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawla II w Lublinie (kierunek Muzykologia). Studiowała także polonistykę (specjalizacja edytorska) na tymże Uniwersytecie. Od 2014 roku jest pracownikiem Centrum Kulturalnego w Przemyślu, obecnie na stanowisku Specjalisty ds. promocji i reklamy.  

  • Magdalena Betleja – skrzypaczka, kameralistka, pedagog klasy skrzypiec Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu, prezes Towarzystwa Muzycznego w Przemyślu. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie. Umiejętności instrumentalne doskonaliła na licznych kursach mistrzowskich w Polsce i za granicą. W latach 1994 – 1999 była członkiem Europejskiej Orkiestry Młodzieżowej pod patronatem Sir Yehudi Menuhina. Wśród jej wychowanków są laureaci prestiżowych  konkursów instrumentalnych w Polsce i za granicą. Jako kameralistka współpracowała z wieloma wybitnymi artystami oraz orkiestrami, a na stałe jest członkiem Przemyskiego Kwartetu Smyczkowego i Przemyskiej Orkiestry Kameralnej. Od roku 2005 jest dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Przemyska Jesień Muzyczna oraz prezesem Towarzystwa Muzycznego w Przemyślu. Prowadzi liczne polskie i międzynarodowe projekty propagujące muzykę klasyczną, ze szczególnym uwzględnieniem twórczości kompozytorów polskich. Za swą działalność artystyczną i edukacyjną wielokrotnie nagradzana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Podkarpackiego, Prezydenta Miasta Przemyśla i inne instytucje kulturalne.  • Urszula Graczyk - jest nauczycielem muzyki z wieloletnim stażem. Edukację muzyczna rozpoczęła w wieku 10 lat na fortepianie. Po ukończeniu szkoły muzycznej naukę kontynuowała na wydziale muzycznym w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Zielonej Górze. W swojej pracy zawodowej zetknęła się z wieloma uczniami uzdolnionymi w różnych dziedzinach. Starała  się rozwijać ich zainteresowania, prowadzić, motywować do dalszej nauki. Uczniowie, którymi się zajęła osiągnęli sukcesy w różnorodnych konkursach i festiwalach. Otrzymała liczne wyróżnienia zarówno szkolne, regionalne, jak ogólnopolskie.  • Kazimierz Łysy - Muzykolog, dyrygent i organista. Absolwent Instytutu Muzykologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie oraz Instytutu Muzyki Sakralnej w Przemyślu. Kierownik działu Organizacji i Obsługi Imprez Centrum Kulturalnego w Przemyślu.

  • Daniel Dziuda - Organista kompozytor katedry legnickiej • Magister Teologii po PWT Wrocław filia w Legnicy. • Absolwent Metropolitarnego Studium Organistowskiego I stopnia. • Aktywny uczestnik licznych warsztatów emisji głosu, m.in. Międzynarodowe Warsztaty Emisji Głosu w Bydgoszczy u prof. Jadwigi Tritt-Gałęskiej (Polska) oraz prof. Janusza Niziołka (Hamburg). • Uczestnik warsztatów improwizatorskich pod kierunkiem Wolfganga Seifen’a. • Brał udział w seminarium chórmistrzowskim w Ogólnopolskim Turnieju Chórów LEGNICA CANTAT 49. • Założyciel zespołu wokalnego Cantus Mirabilis działającego przy katedrze legnickiej.Patronat Honorowy
  • S. Julia Szteliga - Przełożona Generalna Sióstr Michalitek
  • Ks. Dariusz Wilk - Przełożony Generalny Księży Michalitów
  
 
Konkurs został zorganizowany dzięki pomocy współorganizatora, którym jest Centrum Kulturalne w Przemyślu, dzięki poświęceniu osób zaangażowanym w Komisji Muzycznej.

Sponsorzy Ogólnopolskiego Internetowego Konkursu Piosenki o bł. ks. Bronisławie Markiewiczu

  • Siostry Michalitki z Miejsca Piastowego

  • Ks. Krzysztof Poświata - Przełożony domu i Kustosz Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Ks. Br. Markiewicza w Miejscu Piastowym

ks. Zbigniew Pajor CSMA, ul. Krakowska 144,
34-331 Pewel Ślemieńska
Inteligo PKO BP nr 50 1020 5558 1111 1225 9070 0110 - Prosimy o wsparcie naszej działalności muzycznej - Bóg zapłać.
credo@wcredo.eu
wcredo@wp.pl
credo@wcredo.eu
wcredo@wp.pl
telefon
tel. 608 202 842
lub 33 - 863 82 00
Logo
Wróć do spisu treści