IV Festiwal Piosenki Religijnej "Któż jak Bóg"

Sobota - 06.06.2015Powrót na główną stronę FestiwaluW różny sposób można mówić o Bogu. Uczestnicy IV Festiwalu Piosenki Religijnej "Któż jak Bóg" przez śpiew o aniołach, świętych i powołaniu, dali wspaniałe świadectwo wiary i miłości Boga tworząc wspólnotę festiwalu zjednoczoną w uwielbianiu Boga". Wspólnotę festiwalu tworzyło w tym roku 6 solistów i 9 zespołów. Można było poznać wspaniałych uczestników z różnych miejscowości naszej Ojczyzny. Festiwal miał miejsce w Sobocie w sobotę 6 czerwca 2015 r. Rozpoczął się o godz.10.00. W pierwszej część festiwalu swoje piosenki prezentowali soliści a w drugiej części zespoły i schole. W trakcie występów festiwalowych można było skorzystać z posiłku przygotowanego przez Radę Parafialną Soboty. Po prezentacji piosenek na scenie uczestnicy przeszli do kaplicy parafialnej aby spotkać się z Chrystusem w Słowie Bożym i Eucharystii uczestnicząć we Mszy św. której przewodniczył ks. bp. Marek Mendyk z Legnicy. W tym czasie Jury oceniało występy solistów i zespołów. Po Mszy św. festiwalowej uczestnicy wrócili przed scenę aby usłyszeć to co na festiwalu dla jednych radosne a dla drugich mniej radosne ale też radosne radością bliźnich. Werdykt Jury w sposób sobie właściwy odczytywał prowadząc dialog z uczestnikami p. Andrzej Kredkowski - katecheta z Lwówka Śląskiego, który prowadził festiwal. Dyplomy uczestnikom festiwalu wręczał nasz gość ks. bp. Marek Mendyk, który objął patronat nad festiwalem. Zaś nagrody ufundowane przez sponsorów wręczali p. Urszula Graczyk - przedstawiciel Jury, piszący te słowa i reprezentacja młodzieży z parafii Sobota. Po ogłoszeniu werdyktu Jury, uczestnicy uwiecznili swój pobyt na festiwalu wspólnym zdjęciem zaś ks. bp. Marek Mendyk udzielił nam Bożego błogosławieństwa na powrót do domów, wspólnot parafialnych i w przygotowaniach do kolejnego 5 Festiwalu Piosenki Religijnej "Któż jak Bóg", który jest planowany na 11 czerwca 2016 r.

Werdykt Jury IV Festiwalu Piosenki Religijnej "Któż jak Bóg":
KATEGORIA SOLOWA:
Powiększenie i przejście do prezentacji I miejsce - Karolina Mikołajczak z Lipna (wielkopolskie)

Powiększenie i przejście do prezentacji drugie I miejsce - Katarzyny Mielnik z Gorzowa Wielkopolskiego (lubuskie)

Powiększenie i przejście do prezentacji II miejsce - Malwina Kulisiewicz z Wrocławia

Powiększenie i przejście do prezentacji III miejsce - Aleksandra Kociemba z Przesieczan (dolnośląskie)

Fragmenty Wideo

           KATEGORIA ZESPOŁOWA:
Powiększenie i przejście do prezentacji I miejsce - Zespół wokalno - instrumentalny "FANI BOGA" z Lipna (wielkopolskie)

Powiększenie i przejście do prezentacji II miejsce - Zespół wokalny "AGATKI" ze Szkoły Podstawowej w Płóczkach Górnych (dolnośląskie)

Powiększenie i przejście do prezentacji III miejsce - Schola "Chocianowskie Nutki" z Chocianowa (dolnośląskie)

Powiększenie i przejście do prezentacji drugie III miejsce - Schola "STRONIE ŚLĄSKIE" ze Stronia Śląskiego (dolnośląskie)

Dodatkowe wyróżnienie:
Powiększenie i przejście do prezentacji Wyróżnienie za najpiękniejszą piosenkę festiwalu o bł. Karolinie Kózkównie otrzymała Katarzyna Mielnik z Gorzowa Wielkopolskiego za piosenkę "Lilia" - m. i t: Maria Bober

Fragmenty Wideo

              G R A T U L U J E M YZdjęcia z IV Festiwalu KjB 2015

Organizatorzy i Sponsorzy 4 Festiwalu "KjB"