III Festiwal Piosenki Religijnej "Któż jak Bóg"

Sobota - 07.06.2014Powrót na główną stronę FestiwaluW roku szczególnego wyznania wiary w Syna Bożego, jak i w roku kanonizacji naszego wielkiego rodaka papieża Jana Pawła II, w czasie peregrynacji po naszej Ojczyźnie figury św. Michała Archanioła z góry objawień na Gargano (Włochy), odbył się 7.6.2014 r. w Sobocie i sobotę III Festiwal Piosenki Religijnej "Któż jak Bóg". W ciepłej i festiwalowej atmosferze 5 zespołów i 9 solistek zaprezentowało piosenki o tematyce festiwalowej: O aniołach, świętych i powołaniu człowieka. Podczas Mszy św. festiwalowej której przewodniczył ks. Leopold Powierża, uczestnicy przyjęli medalik z Jezusem Miłosiernym i ze św. Janem Pawłem II, prosząć o umocnienie w wierności Panu Bogu na drodze życia i duchowy rozwój. W czasie Mszy św. Jury pod przewodnictwem ks. mgr Daniela Gołębiewskiego z Referatu Muzyki Kościelnej Diecezji Legnickiej oceniało wykonawców. Po Mszy św. na festiwalowej scenie p. mgr Urszula Graczyk - przedstawiła wyniki festiwalowych ocen Jury.


KATEGORIA ZESPOłOWA:
Schola z Pilchowic - I miejsce Schola z Pilchowic, która działa przy Szkole Podstawowej
Zespół AGATKI - II miejsce Zespół "AGATKI" - Szkoła Podstawowa Płóczki Górne
Schola MAŁE WODY JORDANU - III miejsce Schola "MAŁE WODY JORDANU" - działająca przy parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Zgorzelcu

KATEGORIA SOLOWA DZIECI:
Amelia Radyno - I miejsce Amelia Radyno ze Szkoły Podstawowej w Lubomierzu

W kategori solowej dzieci jury przyznało tylko I miejsce.

KATEGORIA SOLOWA MŁODZIEŻY:
Klaudia Pietryka - I miejsce Klaudia Pietryka z Zespołu Szkół w Lubomierzu
Maja Mielniczyn - II miejsce Maja Mielniczyn z Zespołu Szkół w Lubomierzu
Aleksandra Barsul - III miejsce Aleksandra Barsul z Zespołu Szkół w Lubomierzu

Po ogłoszeniu wyników pamiątkowe zdjęcie, które będzie na kalendarzu za rok. Kończąc festiwal umówiliśmy się na kolejne festiwaliwe spotkanie z piosenką religijną za rok w sobotę 13 czerwca 2015 r.

G R A T U L U J E M YZdjęcia z III Festiwalu 2014